Koniec z fast fashion, czas na naturalne materiały

Szalik z alpaki w kolorze kamelowym - wielbłądzim CamelloFast fashion, czyli szybka moda, to odpowiedź branży odzieżowej na błyskawicznie zmieniające się trendy konsumenckie. Jest to jednak zjawisko, które nieodłącznie wiąże się z wykorzystywaniem tanich, syntetycznych materiałów w produkcji ubrań.

W celu utrzymania niskich cen i szybkiego tempa produkcji, większość marek fast fashion sięga po tańsze alternatywy, takie jak poliestry, akryle i inne materiały syntetyczne. Te materiały są często wybierane ze względu na swoją dostępność i niskie koszty produkcji, jednak mają one negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Syntetyczne materiały używane w fast fashion mają ograniczoną trwałość i zwykle nie nadają się do długotrwałego użytku. Ponadto, podczas produkcji i prania tych ubrań, uwalniane są mikroplastiki, które zanieczyszczają nasze wody i szkodzą ekosystemom wodnym. Dodatkowo, proces produkcji tych materiałów wymaga znacznych ilości energii i chemikaliów, przyczyniając się do emisji gazów cieplarnianych i degradacji środowiska.

W dniu 1 czerwca 2023 Parlament Europejski przyjął przepisy mające na celu skuteczną walkę z nadprodukcją tekstyliów i odzieży, a także z nadmiernym konsumpcjonizmem.

Opuść świat syntetycznych tkanin i zanurz się w oazie naturalnych materiałów

Misją naszej marki jest promowanie świadomej mody, która opiera się na wyborze produktów z naturalnych materiałów, takich jak wełna baby alpaca, jedwab i bawełna organiczna PIMA, w celu ograniczenia kupowania produktów z tworzyw sztucznych. Chcemy pokazać, że naturalne i biodegradowalne materiały są lepszą alternatywą dla sztucznych materiałów, takich jak akryl i poliester. Ponczo z alpaki Chicama Rosa w odcieniu różu i szarościDzięki naszym ponadczasowym modelom, produkty te zawsze będą modne i zostaną z Tobą na lata. Chcemy wspierać zrównoważony rozwój i zachęcać do długofalowego myślenia o modzie.

Produkty z naturalnych materiałów, takich jak wełna baby alpaca, jedwab i bawełna organiczna PIMA, są trwałe i będą służyć nam długie lata, co jest korzystne dla naszej planety. Ponadto, takie materiały są biodegradowalne i nie powodują szkody dla środowiska w porównaniu do produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Decydując się na produkty ponadczasowe z naturalnych materiałów, możemy być pewni, że nie tylko zyskujemy piękne i trwałe produkty, ale także wspieramy zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Misją naszej marki jest zmiana świadomości konsumentów i promowanie produktów wykonanych z naturalnych materiałów. Ponadczasowe modele z wełny baby alpaca, jedwabiu i bawełny organicznej są bardzo trwale i będą wyglądać świetnie przez wiele lat, co jest bardzo ważne dla świadomej i zrównoważonej konsumpcji.