Certyfikat autentyczności

Alperla jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Asociación Internacional de la Alpaca i jako jedyni w Polsce mamy prawo używać znaków Alpaca Mark (Alpaca Origin Mark oraz Alpaca Blend Mark) gwarantujących autentyczność wyrobów wykonanych z wełny alpaki.

Podmioty mające aktualne prawo do wykorzystania znaków Alpaca Mark można sprawdzić na stronie stowarzyszenia: https://aia.org.pe/miembros/

Gdy kupujesz produkty Alperla, masz pewność, że otrzymujesz autentyczne wyroby z alpaki najwyższej jakości.

Alpaca Origin Mark
Alpaca Blend Mark

Asociación Internacional de la Alpaca to organizacja non-profit założona w 1984 w celu ochrony i promowania wizerunku włókna alpaki i jego pochodnych, przy jednoczesnym zapewnieniu jakości produktów z alpaki.

Znak ALPACA MARK stanowi gwarancję zarówno zawartości, jak i jakości włókna alpaki, które jest używane w produktach oznaczonych tym znakiem. To zobowiązanie do doskonałości jest wspólne dla wszystkich członków Asociación Internacional de la Alpaca (IAA) i ma na celu ochronę zarówno producentów, jak i konsumentów.

Jako najstarszy symbol zbiorowy w branży, ALPACA MARK jest powszechnie rozpoznawalny na całym świecie. Został zarejestrowany w 30 różnych krajach, obejmując krajowe i międzynarodowe rynki tekstylne, takie jak Peru, Stany Zjednoczone, Japonia, Włochy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Hiszpania. Działa jako gwarancja wysokiej jakości produktów z włókna alpaki, stanowiąc ważne narzędzie ochrony interesów zarówno producentów, jak i klientów na całym świecie.